Konkurs na ekomural w Jastrzębiu Zdroju

Opublikowano 9 czerwca 2021

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie organizowanym przez miasto Jastrzębie-Zdrój. Nagrodą główną jest 5 000 zł.

Przedmiotem konkursu jest projekt muralu o tematyce ekologicznej. Projekt zostanie zrealizowany przy użyciu farby antysmogowej, która neutralizuje tlenki azotu, zmniejsza zanieczyszczenie powietrza formaldehydem, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni na powłoce oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Projekt swym charakterem i tematyką musi w kreatywny i nieszablonowy sposób poruszać zagadnienia z zakresu ekologii oraz skłaniać do dyskusji na tematy związane z walką z zanieczyszczeniami środowiska wywoływanymi działalnością człowieka. Powinien wywoływać emocjonalne reakcje i prowokować refleksję odbiorcy na temat jego wpływu na kondycję środowiska, w którym mieszka. Dodatkowym atutem będzie nawiązanie do lokalnych wyzwań ochrony środowiska.

Więcej informacji, regulamin oraz kartę zgłoszenia znajdziecie Państwo się na stronie: https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/zaprojektuj-eko-mural

Z poważaniem,

Łukasz Parylak