4. Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. W. Fangora

Opublikowano 22 marca 2022

Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora. Konkurs skierowany jest do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad dwieście osób, spośród których wyłoniliśmy szesnastu finalistów. Jesteśmy przekonani, że już sam fakt znalezienia się w tym gronie był dużym wyróżnieniem i kluczem do artystycznego sukcesu.

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona konkursu spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

Nagroda Główna w wysokości 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora oraz Nagroda Specjalna w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Organizatora, przeznaczona dla uczestnika- studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.

Wybrane przez jury prace będą zaprezentowane na wystawie w Auli, Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku, natomiast zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną zaproszeni do pokazów indywidualnych w renomowanych galeriach w Olsztynie, we Wrocławiu, w Gdyni, w Zakopanem i w Gdańsku. CSW Łaźnia w Gdańsku przyzna dodatkową Nagrodę w postaci Rezydencji Artystycznej. Organizator zastrzega sobie również prawo do przyznania honorowego wyróżnienia.

Regulaminem – pobierz (89 KB) pdf

Karta zgłoszenia – pobierz (290 KB) docx

W skład jury 4 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora wejdą:

1. Przedstawiciel Fundacji im. W. Fangora

2. Pan Adam Kamiński- GCF/FAF, Gdynia