NYX HOTELS – ART LIVES HERE (PL)

Opublikowano 2 czerwca 2022
NYX Hotel Warsaw to szczególne miejsce, w którym znaleźć można prace jednych z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej. To przestrzeń, w której dzieła sztuki mogą być nie tylko prezentowane, ale też tworzone. Teraz współtworzenia sztuki w NYX Hotel Warsaw zapraszamy również Ciebie!

Jeszcze szerzej otwieramy drzwi dla sztuki. Zapraszamy artystki i artystów do udziału w konkursie NYX Hotel – Art Lives Here. Nagrodą w nim jest trzytygodniowa rezydencja artystyczna w naszym hotelu w samym sercu Warszawy.

Rezydenci i rezydentki otrzymają do dyspozycji pracownię artystyczną oraz merytoryczne wsparcie ze strony jury i ambasadorów konkursu. Zwieńczeniem programu będzie wernisaż stworzonych przez uczestników prac. Jedna z nich, wybrana głosami internautów, zostanie zakupiona przez hotel i wyeksponowana obok prac takich artystek i artystów jak Anna Barlik, Norbert Delman, NeSpoon, Mariusz Tarkawian, Aleksandra Waliszewska czy Mariusz Waras.

Jesteś artystką lub artystą z Polski, lub z krajów w naszym regionie? W swojej praktyce wykorzystujesz malarstwo, rysunek, rzeźbę lub fotografię? Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie!

Aby wziąć udział w konkursie, postępuj zgodnie z poniższymi trzema krokami:

1. Zpoznaj się z regulaminem
  2. Pobierz Oświadczenie i RODO
  3. Odeślij podpisane dokumenty wraz z 3 zdjeciami swoich prac na adres artatnyx@leonardo-hotels.com

Zdjęcia swoich prac koniecznie dodaj również do naszej tablicy na Pinterest.

Nasz zespół dokona przeglądu wszystkich nadesłanych zgłoszeń i wybierze czterech uczestników rezydencji: trzech z nich zostanie wybranych przez jury konkursu.

Iris Barak
Kurator sztuki sieci NYX HOTELS
Mariusz Waras
Muralista, grafik, projektant
Paulina Kołodziejczyk
Multi Property Manager Poland
Marta Kołakowska
Założycielka galerii sztuki współczesnej „Leto”
Jacek Sosnowski
Kurator sztuki NYX HOTEL WARSAW
Marcin Władyka
Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki

a czwartą osobę wybiorą internauci w głosowaniu na kanałach społecznościowych hotelu.
Na zgłoszenia czekamy do 3 lipca 2022 r.

Rezydentom zapewniamy:

• zwrot kosztów podróży
  • trzytygodniowe zakwaterowanie w NYX Hotel Warsaw
  • wyżywienie (śniadanie, lunch, obiadokolację)
  • dostęp do pracowni zaaranżowanej w osobnym pokoju hotelowym